Mikołajki

Wizyta Mikołaja w SP 8 to już tradycja. Co roku od samego rana odwiedza grzeczne dzieci, obwieszczając swoje przybycie dźwiękiem dzwonków.

Sanie parkuje na Orliku, a sam przemierza korytarze naszej szkoły, zaglądając do poszczególnych klas, wywołując uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych, wręczając  prezenty i słodkie upominki.
Mikołajki są również okazją do wyjść i wycieczek poza szkołę – niektóre klasy wybrały się do kina, inne odwiedziły salę zabaw Edu-Point i park rozrywki Jump 4U. Klasy I b i I c były na warsztatach mikołajkowych  w Dolnośląskej Bibliotece Pedagogicznej, a 4a i 4d w Muzeum Iluzji we Wrocławiu. 4b otrzymała zaproszenie do Radia Opole, a 6c, 6d, 8e i 8f zwiedziły Zamek Piastów Śląskich w Brzegu i odwiedziły działające tam Przedsiębiorstwo Wyrobów Cukierniczych Odra SA.