Drużynowe zawody w szachach

W listopadzie w Klubie Parnas w Oławie odbyły się drużynowe zawody w szachach.

17.11.22r. rozegrano jednocześnie zawody w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Reprezentacje szkół składały się z 4 zawodników: jednej dziewczynki i trzech chłopców w grupie młodszej i przynajmniej jednej dziewczynki w grupie starszej.

Naszą szkołę w kategorii dzieci reprezentowali: Maja Mackiewicz z 1c, Mikołaj Łakota z 2a, Michał Betlewicz z 2d, Ignacy Zbąski z 3b. Drużyna zajęła III miejsce.

Lepiej poradzili sobie z przeciwnikami grający w kategorii młodzieży: Maria Sobiecka z 4b, Amelia Górska z 7a, Błażej Wójtowicz z 4c, Marcel Bieda z 8f. Wymienieni uczniowie zdobyli I miejsce i wywalczyli udział w zawodach powiatowych.

29.11.22r. odbyły się zawody powiatowe, podczas których reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce, przegrywając minimalnie z drużyną z Osieku. O naszym miejscu zadecydowało dopiero trzecie z kolei kryterium rozstrzygania o wygranej.

W składzie naszego zespołu grali: Pola Brzezicka z 8b, Mateusz Drabiński z 8a, Francesco Jabłoński z 8c, Marcel Bieda z 8f.

Zespołami w czasie zawodów opiekowali się Ilona Różalska i Grzegorz Fidala.