„Cała prawda o energetykach”

W I semestrze roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole był realizowany projekt edukacyjny dla uczniów klas ósmych, pod tytułem „Cała prawda o energetykach”.

Celem projektu była edukacja w zakresie działania energetyków na organizm młodego człowieka i zagrożenia, jakie niesie ich nadmierne spożycie.

W ramach projektu podjęte zostały następujące działania:

1. Akcja informacyjna dla rodziców - przedstawienie skutków spożywania napojów (październik 2022),

2. Ankieta dla uczniów - badanie poziomu wiedzy na temat napojów energetycznych (listopad 2022),

3. Zajęcia edukacyjne na lekcjach chemii (listopad/grudzień 2022),

4. Konkurs „Moja ulubiona przekąska”- przepis na energetyczną przekąskę, którą można wykonać w domu (grudzień 2022/ styczeń 2023),

5.Stworzenie ebooka z przepisami na zdrowe przekąski, np. w formie batoników zbożowych,ciasteczek z nasionami, jaglanych „kulek mocy” (styczeń/luty 2023).

Wyniki konkursu:

I miejsce: Antonina Kaniuka -klasa 8e

II miejsce: Hanna Mołas -klasa 8b

III miejsce: Mateusz Maszkowski -klasa 8b

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe.