,,Uczę się bezpiecznie żyć”

3 kwietnia uczennica naszej szkoły, Milena Miazga, wzięła udział w półfinale wojewódzkiego konkursu zorganizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego i Euroregion Nysa, pod honorowym patronatem  Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

Olimpiada miała charakter praktyczny. Uczestnicy pod okiem specjalistów: strażaków, pracowników MPK Wrocław oraz Kolei Dolnośląskich, ratowników medycznych, policjantów, pracowników Dyrekcji Okręgowej Lasów Państwowych i Straży Granicznej wykonywali zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, zachowania się na szlaku w parku narodowym, bezpiecznego zachowania nad wodą, rozpoznawali rośliny chronione oraz trujące, nazywali sprzęt WOPRu. Nasza reprezentantka nie awansowała do finału, ale zdobyła cenne doświadczenie i miała możliwość zweryfikowania swoich umiejętności. Opiekę merytoryczną nad uczennicą pełniła nauczycielka EDB, pani Justyna Kłeczek.