Międzyszkolne zawody piłki nożnej chłopców – Igrzyska Dzieci

26.04.2023r. Miejski Szkolny Związek Sportowy przeprowadził na stadionie w Oławie międzyszkolne zawody piłki nożnej chłopców z rocznika 2010 i młodszych. Drużyny ze wszystkich oławskich szkół podstawowych walczyły o awans do zawodów powiatowych na dwóch przygotowanych przez OCKF boiskach.

Pierwszym etapem rozgrywek była faza grupowa. Zespoły przydzielono do grup drogą losowania. W grupie „A” znalazły się SP3, SP4 i SP5 a w „B” SP1, SP2, SP6 i SP8. „Ósemka” wygrała wszystkie mecze grupowe i z pierwszego miejsca w tabeli weszła do następnego etapu rozgrywek.

Do półfinału zakwalifikowały się jeszcze SP2 z grupy „B” oraz SP3 i SP4 z grupy „A”. W tej części turnieju SP8 zagrała z drużyną „Trójki” pokonując rywala zdecydowanie i kwalifikując się do meczu finałowego. Ostatni mecz turnieju nasza drużyna zagrała z „Dwójką”. Z tym zespołem nasi zawodnicy spotkali się już wcześniej w rozgrywkach grupowych i wygrali spotkanie. Tym razem było tak samo. „Ósemka” pokonała przeciwnika w bardzo dobrym stylu wygrywając turniej.

Wszyscy piłkarze grali z dużym zaangażowaniem przestrzegając zasad fair play.

W reprezentacji naszej szkoły wystąpili : Alan Maławski 7c, Kacper Kucharski 7c, Jakub Chołubek 6a, Mateusz Chołubek 6a, Gabriel Przystawski 6b, Jakub Pękalski 6c, Jakub Rejchel 5a, Kryspin Leja 5a, Oskar Wróbel 5b.

Zawody powiatowe piłki nożnej w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się 11.05.2023r.
Nasza drużyna w składzie: Jakub Rajchel - 5a, Kryspin Leja -  5a, Oskar Wróbel - 5b, Jakub Chołubek - 6a, Mateusz Chołubek - 6a,  Gabriel Przystawski - 6b, Jakub Pękalski - 6c, Kacper Kucharski - 7c, Alan Maławski - 7c wywalczyła II miejsce w powiecie.

Ilona Różalska