Międzyszkolne zawody piłki nożnej chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

We wtorek 18.04.2023r. w hali sportowej z boiskiem „Orlik” Oławskiego Centrum Kultury Fizycznej odbył się międzyszkolny turniej piłki nożnej chłopców zorganizowany w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej przez Miejski SZS w Oławie.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn składających się z 10 zawodników. Mecze rozgrywało 6 piłkarzy – pięciu w polu i bramkarz. Turniej przeprowadzony był systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich 10 spotkań „Ósemka” znalazła się na drugim miejscu w tabeli.

Naszą szkołę reprezentowali: Karol Smyk 7c, Kamil Pękalski 8a, , Mateusz Jagła 8b, Ivan Khomych 8b, Oskar Kowalski 8b, Damian Sekundziak 8b, Konrad Grabowski 8c, Jakub Kocenda 8d, Maciej Ignatowicz 8e, Jakub Kowalczyk 8e.

Na zawodach miał miejsce jeszcze jeden miły akcent z naszą szkołą w tle.

Przy okazji turnieju burmistrz Oławy Tomasz Frischmann wraz z dyrektorem OCKF Dariuszem Witkowskim złożyli gratulacje oławiance, byłej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 8 Adzie Butwickiej w związku z jej powołaniem do kadry narodowej kobiet w piłce nożnej w U16. Uczestnicy turnieju również pogratulowali Adzie gromkimi brawami.