Zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W poniedziałek 20 marca 2023r. drużyna w składzie: Melania Grzanka 7b, Milena Świerczok 8b, Magdalena Smolińska 8c, Antonina Domaradzka 8e, Lena Iwan 8e, Iga Aksman 8f, Emilia Rawska 8f, Wiktoria Seredyniecka 8f reprezentowała naszą szkołę w miejskich zawodach piłki ręcznej dziewcząt rocznik 2008 - 2009.

W zawodach wzięło udział pięć oławskich szkół. Każdy zespół rozegrał cztery mecze. Nasza reprezentacja dwa spotkania przegrała i dwa wygrała. Dziewczęta uległy rywalkom ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4 a pokonała zespoły „ Dwójki” i „Piątki” zajmując III miejsce w turnieju.

W tym samym tygodniu w środę 22 marca 2023r. miejskie zawody w piłce ręcznej rozegrali chłopcy z klas VII-VIII. Podobnie jak u dziewcząt do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów ze szkół podstawowych z Oławy. W czterech rozegranych przez naszą drużynę meczach mieliśmy: przegraną z „Dwójką”, dwa remisy w spotkaniach ze Szkołą Podstawową nr 1 i 5 oraz zwycięstwo z „Czwórką” co dało nam II miejsce w miejskich rozgrywkach.

Szkołę reprezentowali : Marceli Fedorowicz 7b, Karol Smyk 7c, Tymoteusz Mijał 8a, Mateusz Jagła 8b, Francesco Jabłoński 8c, Michał Dziepak 8d, Jakub Kocenda 8d, Mateusz Strzelecki 8d, Gracjan Teodorowski 8d, Szymon Wolarz 8d, Maciej Ignatowicz 8e, Jakub Kowalczyk 8e.

W czasie zawodów zespołami opiekowali się pani Ilona Różalska i pan Maciej Juszko.