Zawody piłki ręcznej dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci

W dniach 15 i 16 marca 2023r. odbyły się odpowiednio miejskie zawody piłki ręcznej młodszych dziewcząt i chłopców oławskich szkół podstawowych. Każdego dnia w rozgrywkach brało udział pięć drużyn. Turnieje rozgrywane był systemem „każdy z każdym”. Zespoły miał do rozegrania po 4 mecze.

Dziewczęta z „Ósemki” wygrały dwa spośród nich i zajęły III miejsce.

Szkołę reprezentowały: Zofia Michniacka 6a, Aleksandra Bojakowska 6b, Oliwia Krukowska 6b, Weronika Krzyk 6b, Julia Michalak 6d, Liliana Kaniuka 6d, Oliwia Wójcik 6c, Karolina Marek 7a, Dominika Faraś 7a, Górska Amelia 7a.

Chłopcy pokonali wszystkich rywali. Drużyna w składzie: Alan Maławski 7c, Kacper Kucharski 7c, Jakub Chołubek 6a, Mateusz Chołubek 6a, Tomasz Michalak 6a, Krzysztof Januszkiewicz 6a, Gabriel Przystawski 6b, Gracjan Rosa 6d, Radoslaw Mokrzycki 5d wygrała zawody miejskie kwalifikując się do turnieju powiatowego.

Odbył się on dnia 23.03.23r. w hali sportowej w Gać. Chłopcy z naszej szkoły po zaciętej i wyrównanej walce przegrali ostatecznie mecz finałowy jedną bramką zajmując II miejsce w powiecie.

Naszą szkołę reprezentowali : Alan Maławski 7c, Kacper Kucharski 7c, Jakub Chołubek 6a, Krzysztof Januszkiewicz 6a, Gabriel Przystawski 6b, Bartosz Szczyszek 6b, Gracjan Rosa 6d, Radoslaw Mokrzycki 5d.

Zespołem dziewcząt opiekowała się pani Ilona Różalska a chłopców pan Roman Maślanka.