„Jak odkryłem Prawo zachowania masy” - projekt edukacyjny dla uczniów klas siódmych.

W II semestrze roku szkolnego 2022/2023 w naszej szkole był realizowany projekt edukacyjny dla uczniów klas siódmych pod tytułem „Jak odkryłem Prawo zachowania masy”.

Celami projektu były:

doświadczalne potwierdzenie prawa chemicznego, twórcze wykorzystanie smartfonów, projektowanie i przeprowadzenie doświadczeń chemicznych, interpretowanie uzyskanych wyników, formułowanie wniosków.

W ramach projektu podjęte zostały następujące działania:

Pracą konkursową było zdjęcie, na którym należało przedstawić pracującego chemika-naukowca. Prace uczniów wyeksponowano w szkole .

/luty 2023r. /M. Wyskiel , wychowawcy klas VII, nauczyciele powołani do pracy w komisji konkursowej;

• Zaplanowanie i wykonanie eksperymentu potwierdzającego Prawo zachowania masy (dokonanie pomiarów, porównanie otrzymanych wartości, zapisanie obserwacji, sformułowanie wniosków). Przedstawienie eksperymentu w formie filmu.

LINK DO FILMÓW >>>>

/marzec 2023/M. Wyskiel/;

Wyniki konkursu fotograficznego:

Hanna.Pałucka 7b - I miejsce

Alan Maławski 7c - I miejsce

Karol Smyk 7c- II miejsce

Damian Luks 7c- III miejsce

Igor Smyl 7c- III miejsce

Marcel Zagrodnicki 7a - III miejsce

Uczniowie, którzy zajęli I miejsce, otrzymują nagrody książkowe.