„zDolny Ślązak” 2023

W tym roku laureatami konkursu „zDolny Ślązak” zostali: Anna Rubaszewska z kl.8b (fizyka) oraz Bryan Krystecki z kl.8c (j.angielski). Tytuł finalisty otrzymali: Anna Ozga (j.angielski, biologia), Daria Lichańska (matematyka) i Łukasz Janaś (j.angielski).

Gala wręczenia nagród odbyła się w  Aulii Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu 12 maja 2023 r. Ania i Bryan odebrali dyplomy uznania i medale z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - pana Romana Kowalczyka.

W roku szkolnym 2022/2023 do dziewięciu konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 58 253 uczniów, na etapie powiatowym 4208, a w finałach 1251. Ostatecznie wyłoniono 402 laureatów.
Konkursy „zDolny Ślązak” są konkursami wojewódzkimi, skierowanymi do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu województwa dolnośląskiego i obejmują następujące przedmioty: język polski, matematyka, historia, biologia, geografia, chemia, fizyka, język angielski oraz język niemiecki. Celem konkursów „zDolny Ślązak” jest rozbudzenie zainteresowań uczniów, wdrożenie ich do samokształcenia, promocja pedagogów, trenerów i szkół wspierających uzdolnienia.
Uczeń, który został laureatem bądź finalistą konkursu, ma pierwszeństwo przyjęcia do szkół ponadpodstawowych. Serdecznie gratulujemy naszym ósmoklasistom i życzymy dalszych sukcesów!