Egzamin Ósmoklasisty

Nie będzie przesady w nazwaniu EGZAMINU ÓSMOKLASISTY  preludium do zakończenia roku szkolnego, a to mamy za sobą.

23, 24 i 25 maja 2023r. odbył się poważny sprawdzian wiedzy i umiejętności z zakresu języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Wszelkie zdalne urządzenia trafiły do sekretariatu bądź do szafek na korytarzach. Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwała Dyrekcja i Komisje,
w skład których  weszli Nauczyciele naszej oraz zaprzyjaźnionych oławskich szkół- SP nr2 oraz SP nr4, a nawet Obserwator z Kuratorium. Lada moment Dzień Dziecka, wystawianie proponowanych ocen, zatwierdzanie ich, bal i – mniej lub bardziej wzruszające- pożegnania. Pierwsze ważne decyzje, poważne wybory, które mogą mieć znaczący wpływ na dalsze życie... zamknięcie całkiem sporego rozdziału życiowej księgi.
       Bywa, że bagatelizowana przez niektórych podstawówka daje całkiem solidne podwaliny do budowania wykształcenia, a nawet pięknego życia. Niestety młodzi ludzie często nie mają świadomości, jak wiele tracą, nie korzystając z oferowanego im przez nauczycieli dobrodziejstwa. Nie dla wszystkich liczą się umiejętności lub wiedza, dla niektórych ważniejsza jest ocena. A przecież prędzej czy później życie podda ją weryfikacji i tylko autentyczne wartości obronią się same.
       Cóż,  młodość ma swoje prawa, dlatego wypada zrozumieć, że niektórzy nasi uczniowie „zielono mają w głowach” i „fiołki w nich kwitną”… To w gruncie rzeczy piękne i godne pozazdroszczenia, dlatego wkrótce zatęsknimy za niejednym Ósmoklasistą, również za tym szalonym. Niektórzy może zatęsknią za nami i „zaplączą się” gdzieś na szkolnych korytarzach jako absolwenci? Może zajrzą do biblioteki, którą tak często i chętnie odwiedzali w tym roku całymi grupkami podczas przerw, by pograć, porozmawiać gdzieś między regałami… Niestety zbyt rzadko, by zainteresować się książką. Drodzy Uczniowie, oby te książki, wśród których niejeden z Was miło spędza czas, upomniały się o Was i Was w sobie rozkochały, ukazując swe piękno, bogactwo i zaklętą w sobie prawdziwą moc.
        Już dziś życzymy Ósmoklasistom jak najlepszych wyników egzaminów i jak najwyższych not na świadectwie, jak najtrafniejszych wyborów szkół, wspaniałych wychowawców i nauczycieli, którzy potrafią uskrzydlać, a nawet popełniając błędy nigdy nie chcą podcinać skrzydeł. Dziękujemy za każdy uśmiech, ukłon, miłe słowo, niektórym za wolontariat, pomoc, udział w konkursach...

Szczerze życzymy powodzenia w nowych szkołach i tego, byście jak najlepiej poradzili sobie w życiu.