Szkolna Liga Lekkoatletyczna

Dnia 10.05.2023r. na stadionie OCKF w Oławie odbyły się międzyszkolne zawody lekkoatletyczne uczniów klas VII – VIII.

Nasza szkoła do Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej wystawiła dwie drużyny po jednej w kategorii dziewcząt i chłopców. Każdy zawodnik rywalizował w jednej konkurencji wybranej spośród: biegów na 100, 300, 600, 1000 m, skoku wzwyż, skoku w dal, pchnięcia kulą. Szkoła mogła też wystartować w sztafecie 4x100m. Po zakończonej rywalizacji wyniki zawodników były zamieniane na punkty. O miejscu w zawodach decydowała suma punktów 12 najlepszych reprezentantów drużyny.

Dziewczęta z „Ósemki” wygrały rywalizację międzyszkolną i zakwalifikowały się do udział w zawodach powiatowych.

Chłopcy wywalczyli miejsce III.

W skład drużyny dziewcząt weszły: Aleksandra Jazienicka -7a, Melania Grzanka -7b, Paulina Gryszczyk- 8b, Daria Lichańska- 8b, Anna Ozga-8b, Milena Świerczok- 8b, Magdalena Smolińska- 8c, Łucja Konieczniak- 8d, Antonina Domaradzka- 8e, Karolina Kupka- 8e, Lena Iwan- 8e, Milena Zabrzeska -8e, Iga Aksman -8f, Emilia Rawska -8f, Wiktoria Seredyniecka- 8f

Drużynę chłopców tworzyli: Karol Smyk- 7c, Tymoteusz Mijał -8a, Artem Kovalenko- 8a, Jakub Piotrowski- 8a, Mateusz Jagła- 8b, Hubert Pinkosz -8b, Damian Sekundziak -8b, Konrad Grabowski- 8c, Michał Dziepak- 8d, , Jakub Kocenda- 8d, Bartłomiej Rudnicki- 8d, Szymon Wolarz -8d, Maciej Ignatowicz -8e, Paweł Jakowinicz -8e, Antoni Janus -8e, Jakub Kowalczyk -8e.

Bardzo dobrze spisali się też uczniowie klas siódmych, którzy pomagali przy organizacji zawodów. Dominika Faraś- 7a, Zofia Markowska- 7a, Maja Kwiecińska -7c, Julia Siuda -7c, Alan Maławski -7c, Kacper Kucharski- 7c przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej.

Zawody powiatowe odbyły się 30.05.2023r. Reprezentantki naszej szkoły : Aleksandra Jazienicka- 7a, Melania Grzanka- 7b, Natalia Agata- 8d, Aleksandra Diakowska- 8d, Łucja Konieczniak -8d, Antonina Domaradzka-8e, Zofia Grabowska- 8e, Karolina Kupka- 8e, Lena Iwan -8e, Aleksandra Stelnicka- 8d, Milena Zabrzeska -8e, Iga Aksman -8f, Emilia Rawska- 8f, Wiktoria Seredyniecka -8f, Antonina Sofińska- 8f, Julia Szewczuk -8f wywalczyły II miejsce w powiecie.

Opiekunami zespołów byli Roman Maślanka i Maciej Juszko.

Grupą organizacyjną zajmowała się Ilona Różalska.