Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

23 czerwca miała miejsce uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023. W letnich ogrodach artystycznych „Pod Ósemką” swoje talenty zaprezentowali nasi uzdolnieni uczniowie: recytatorzy, wokaliści i instrumentaliści.

Program artystyczny przygotowali uczniowie klas: 2a, 6d, 7c, 8a, 8b, 8c, 8e pod kierunkiem nauczycielek:  Bożeny Fotygi, Genowefy Grzeszczuk i Mirosławy Jagodzińskiej.
Uczniowie klas I-VIII odebrali świadectwa oraz nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i zwycięstwa w konkursach.

Ze szkołą pożegnali się nie tylko ósmoklasiści, którzy we wrześniu rozpoczną nowy etap edukacji, ale także nauczycielki, które przeszły na emeryturę: pani Alicja Barczyk, pani Bożena Fotyga i pani Marlena Piaskiewicz.
Nagrody Rady Pedagogicznej dla Najlepszych Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 8 im. gen. Karola Rolow Miałowskiego w Oławie w roku szkolnym 2022/2023 otrzymali: Pola Brzezicka, Daria Lichańska, Anna Rubaszewska i Tymoteusz Mijał.
Tytuł Najlepszej Sportsmenki otrzymała Magdalena Smolińska, a Najlepszego Sportowca - Maciej Ignatowicz. Za Najmilszą Absolwentkę społeczność szkolna uznała Aleksandrę Stelnicką, a Najmilszym Absolwentem został Szymon Wolarz. Zofia Grabowska otrzymała tytuł Fair Play.
21 czerwca w Sali Rajców burmistrz Oławy Tomasz Frischmann wręczył uczniom szkół podstawowych nagrody „Złoty Kogut 2023” za wybitne wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i aktywność społeczną. W tym roku wyróżnienie otrzymało siedmioro uczniów naszej szkoły: Kalina Bartoszek (8b), Pola Brzezicka (8b), Zofia Grabowska (8e), Anna Ozga (8b), Anna Rubaszewska (8b), Maciej Ignatowicz (8e) i Tymoteusz Mijał (8a).
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, ósmoklasistom życzymy powodzenia w nowych szkołach, a wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, uczniom i rodzicom życzymy bezpiecznego wypoczynku i radości z każdego - słonecznego czy pochmurnego -  wakacyjnego dnia.