Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji Biblioteka Miejska Filia 2 Oddział w Oławie zaprosiła klasę 3a wraz z wychowawczynią Justyną Kłeczek do swojej siedziby na czytanie książek.

Gościem specjalnym wydarzenia był strażnik miejski- pan Tomasz Rożniatowski, który przeczytał na głos utwór ,,O Kogucie- czyścioszku, czyli jak Miasto Oława dba o czystość”. Pozycja ta na tyle spodobała się uczniom, że wywiązała się dyskusja na temat sposobów zapobiegania ,,trucicielom” powietrza i konsekwencjom, jakie niesie ze sobą palenie w piecu niedozwolonymi przedmiotami. Pan strażnik opowiadał o specjalnych dronach, które monitorują, czym w piecach palą mieszkańcy. Było to naprawdę ciekawe spotkanie.