Specjalni goście na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa

W dniach 4 i 11 października klasy ósme na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa, prowadzonej przez panią Justynę Kłeczek, odwiedzili specjalni gości z 1 Pułku Saperów w Brzegu. Żołnierze prowadzili zajęcia na temat prawidłowej postawy strzeleckiej, rodzajów broni oraz sprzętu w Wojsku Polskim.

Dziewczyny i chłopcy mieli okazję przymierzyć wojskowy mundur, hełm i kamizelkę oraz poćwiczyć postawę strzelecką z atrapą karabinka do walki wręcz. Żołnierze uświadomili również uczniom, jak niebezpieczne są niewybuchy oraz niewypały z II wojny światowej. Atrapy moździerzy, granatów i pocisków, nasi ósmoklasiści mieli okazję oglądać, a nawet wziąć do ręki. Obie te lekcje bardzo podobały się naszym uczniom. Czekają teraz na kolejne ciekawe spotkania.