Konkurs "Brakujące litery" 30 października 2023

Konkurs rozpoczęliśmy od przywitania uczestników i zaznajomienia ich z zasadami. Ze względu na cel konkursu, jakim było (dla klas 3) rozwijanie dbałości o piękno języka polskiego, (dla klas 2)  popularyzacja wśród uczniów tekstów humanistycznych i doskonalenie praktycznych umiejętności językowych - staraliśmy się, by zadania konkursowe były zrozumiałe dla każdego uczestnika.

Każda z prac na konkursie była oceniana przez komisję konkursową, w skład której wchodziły dwie osoby. Komisja konkursowa oceniała pracę na podstawie kryterium oceny - poprawny dobór i zgodność brakujących liter ze zdaniami oraz/lub dla poszczególnych wyrazów. Część poświęcona na rozwiązywanie zadań konkursowych wynosiła 40 minut (dla klas 3) oraz 25 minut (dla klas 2). Etap zbierania uczestników trwał do 27 października do godziny 11.00. W tym czasie promowaliśmy konkurs różnymi sposobami; staraliśmy się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Pomocne były do tego m.in.: kontakt z rodzicami uczniów i nauczycielami (wychowawcami) za pomocą Librus-a, rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę/ czytelnię, a także rozmowy z nauczycielami. Informacje o konkursie rozesłane zostały do wszystkich rodziców (opiekunów) uczniów klas 2 i 3.

Organizatorzy konkursu, przyznając nagrody, wyróżnili 3 osoby z największa ilością punktów (wśród uczniów klas 3 i 2). Nagrody wśród uczniów klas 3 otrzymali:

Antoni Ziółkowski (uczeń klasy 3a) – I miejsce

Franciszek Ciupik (uczeń klasy 3c) – II miejsce

Julia Kuś (uczennica klasy 3d) – III miejsce

Nagrody wśród uczniów klas 2 otrzymali:

Maja Mackiewicz (uczennica klasy 2c) – I miejsce

Monika Pietkiewicz (uczennica klasy 2c) – II miejsce

Michał Szałabski (uczeń klasy 2c) – III miejsce

Szczególne słowa podziękowania kierujemy w stronę fundatora nagród, którym jest absolwent SP nr 8 w Oławie, właściciel firmy GOLD HOME Grzegorz Zaremba.

Wszystkim uczestników serdecznie dziękujemy!