Wizyta pierwszaków w bibliotece (1A)

Dnia 8 listopada zorganizowane zostało przez nauczycieli bibliotekarzy spotkanie z uczniami klasy 1A, którym towarzyszyła wychowawczyni p. Marta Zaremba.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, promowanie czytania książek, dbania o nie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Struktura spotkania zapoznawczego dzieci z biblioteką obejmowała prezentację biblioteki (część biblioteczną, czytelnię oraz część dydaktyczną biblioteki), jej zbiorów (zwrócono uwagę na różnice w fakturze papieru, okładce, rozmieszczeniu tekstu, kształcie liter dla różnych książek). Spotkanie odbywało się w atmosferze bezpieczeństwa, pozwalającej na zdobywanie dobrych doświadczeń przez uczniów klasy 1 między dzieckiem a książką. Uczniowie otrzymali również wskazówki związane z postępowaniem z książką (ochroną zbiorów). Podkreślano wartość książki, których domeną jest przenoszenie i zachowywanie wiedzy. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodkie podarunki Śmiech.