Impreza kulturalna

Jednym z ważnych elementów życia bibliotek, są spotkania autorskie. 7 listopada zorganizowano spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską.

Dialog jest możliwy, gdy następuje spotkanie. Przedsięwzięciem wpisującym się w dialog oraz ideę spotkania o charakterze wychowawczo-kształcącym było spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską.

Uczestnikami spotkania były uczennice klas: 4b, 4c, 4d, 5b, 5d. Reprezentacja szkoły wyruszyła na spotkanie autorskie. Dzięki celowemu wyjściu (pieszo) – uczestnicy mieli zapewnione potrzeby ruchu, poznawcze, ale też te związane z ciekawością świata i otoczenia społecznego.

W trakcie trwania spotkania autorskiego z p. Magdaleną Zarębską uczennicom stworzono możliwość wymiany rozmaitych perspektyw podczas dialogu autorki książek z czytelnikami. Ponadto uczestnicy spotkania zapoznali się z przygotowaną prezentacją. Można było dostrzec – pasję autorki książek.  Ponadto spotkanie z autorką było okazją, by uczennice odnalazły odpowiedzi na wiele pytań, na które nie uzyskały odpowiedzi w książkach.  Finalną częścią spotkania autorskiego było podpisywanie książek, dla chętnych przewidziano możliwość kupna wybranej książki.

Nad bezpieczeństwem i organizacją całej trasy czuwały niezawodne nauczycielki: p. Maria Sokołowska oraz p. Aleksandra Hyjek.