Wizyta pierwszaków w bibliotece (1B)

Dnia 10 listopada 2023 roku Biblioteka szkolna zorganizowała dzień zapoznawczy dla uczniów klasy 1b.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, promowanie czytania książek, dbania o nie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Na początku dzieci zostały powitane w progach biblioteki. Reakcje dzieci odzwierciedlały zaciekawienie – związane z możliwością odwiedzenia biblioteki. W trakcie pogadanki kierowanej na temat całokształtu rzeczywistości bibliotecznej, pierwszaki chętnie obejrzeli dostępne warunki materialne (zbiory, pomieszczenia), a także słuchali na temat interakcji jakie zachodzą oraz zasad w bibliotece. Optymizmem napawa fakt, że spora część dzieci deklarowała, że lubią książki. Uczniowie otrzymali informacje, że biblioteka charakteryzuje się dla uczniów: otwartością, skłonnością do pomocy, podmiotowym traktowaniem uczniów, dbałością o pozytywne relacje międzyludzkie oraz, że tworzy klimat dla ich rozwoju m.in.: konkursów, w których mogą brać udział. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodkie podarunki Śmiech.