Wizyta pierwszaków w bibliotece (1D)

14 listopada zorganizowano spotkanie zapoznawcze uczniów klasy 1d.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci z biblioteką, promowanie czytania książek, dbania o nie i rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. O zamierzeniach wizyty w bibliotece poinformowano wcześniej wychowawczynię klasy p. Renatą Zygmunt. Uśmiechnięci nauczyciele zaprosili uczniów do wnętrza biblioteki. W trakcie spotkania przedstawiono, jakie zbiory biblioteczne są dla uczniów dostępne – zaprezentowano uporządkowany księgozbiór. Ponadto pojawiły się też informacje na temat dbania o książki oraz inne tematy dotyczące bibliotekoznawstwa m.in. istoty przechowywania jej w odpowiedni sposób: odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza i światło.

Zwrócono uwagę, że uczeń chłonie świat wszystkimi zmysłami a wykonywanie czynności czytania umożliwia im poznawanie (lepsze rozumienie świata). Wszak chyba nic nie pobudza bardziej intelektu niż sztuka temporalna – literatura. Na podstawie reakcji uczniów, można skonstatować, że biblioteka jest dla nich rodzajem skarbca – oprócz książek, czasopism, starodruków, kronik znajdują się w niej prace plastyczne i inne wytwory działalności ludzkiej.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali słodkie podarunki Śmiech