Międzyszkolne i powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych

Sztafetowymi biegami przełajowymi rozpoczęliśmy w roku szkolnym 2023/2024 nasz udział w rywalizacji sportowej oławskich szkół podstawowych. Zawody odbyły się 19.09.23r. w parku miejskim w Oławie a ich organizatorem był Miejski Szkolny Związek Sportowy.

Biegacze startowali w dwóch kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki.

Rywalizację dziewcząt w Igrzyskach Dzieci Ósemka zakończyła na miejscu III. Szkołę w tej kategorii reprezentowały uczennice z klas IV – VI: Szpunar Aleksandra - 4d, Frischmann Natalia - 5a, Szczyszek Julia - 5a, Mikołajek Wiktoria - 5c, Rubaszewska Maria - 5c, Ćwiertnia Weronika - 6a, Bzowa Aleksandra - 6a.

Chłopcy w kategorii Igrzyska Dzieci wygrali zawody. W biegach brali udział: Kumaszka Mateusz - 5c, Szulwiński Wojciech - 5c, Leja Kryspin -6a, Wróbel Oskar - 6b, Wiśniewski Błażej - 6c, Chołubek Jakub - 7a, Rajchel Jakub - 6a.

Drużyna naszych starszych dziewcząt z klas VII - VIII w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej zajęła II miejsce.

Szkołę reprezentowały: Bojakowska Aleksandra - 7b, Krzyk Weronika – 7b, Szpunar Hanna - 8a, Górska Amelia - 8a, Grzanka Melania - 8b, Orfin Monika 8b.

Drużyna chłopców w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dobiegła do mety na I miejscu. W skład zespołu wchodzili: Górecki Piotr - 7a, Rutkowski Tomasz - 7b, Maławski Alan - 8c, Smyk Karol - 8c, Lange Kacper – 8, Kucharski Kacper – 8 c, Górecki Michał 7a.

Zwycięskie drużyny chłopców z obu kategorii wiekowych zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. Impreza odbyła się na wałach przy rzece Oławie 03.10.23r. Chłopcy startujący w Igrzyskach Dzieci zakończyli rywalizację na miejscu III. W zawodach startowali: Chołubek Jakub - 7a, Chołubek Mateusz - 7a, Kumaszka Mateusz - 5c, Racławski Borys - 5c, Szulwiński Wojciech - 5c, Wróbel Oskar - 6b, Wiśniewski Błażej - 6c. Chłopcy startujący w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wywalczyli II miejse. Szkołę reprezentowali: Górecki Michał - 7a, Górecki Piotr - 7a, Kucharski Kacper - 8c, Lange Kacper - 8b, Maławski Alan - 8c, Smyk Karol - 8c, Rutkowski Tomasz  - 7b.

Drużynami w czasie zawodów miejskich opiekowali się panowie: Maciej Juszko i Roman Maślanka a w czasie powiatowych- Grzegorz Fidala.