Międzyszkolne drużynowe zawody szachowe.

Dnia 10.10. 23r. w Klubie „Parnas” odbyły się organizowane przez Miejski SZS międzyszkolne drużynowe zawody szachowe.

Czteroosobowe zespoły, w których obowiązkowo musiała znaleźć się dziewczynka, walczyły o zwycięstwo i przejście do kolejnego etapu rozgrywek.

Sportowe zmagania toczyły się w dwóch kategoriach wiekowych.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej turniej szachowy rozgrywali uczniowie z roczników 2009 -2010, a w ramach Igrzyskach Dzieci rywalizowali uczniowie z rocznika 2011 i młodsi.

Nasza starsza drużyna w składzie: Zofia Markowska - 7c, Amelia Górska - 8a, Maciej Bednarz - 7b, Tobiasz Pomiankiewicz - 7b zajęła na 6 oławskich szkół II miejsce.

Młodsi szachiści wygrali turniej spośród 7 startujących drużyn i zakwalifikowali się do zawodów powiatowych. W skład zespołu weszli: Maja Mackiewicz - 2c, Michał Betlewicz - 3d, Ignacy Zbąski - 4b, Błażej Wójtowicz - 5c.

Drużynami na zawodach opiekował się pan Roman Maślanka.