Międzyszkolne Zawody Koszykówki – Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W październiku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, organizowanych przez Miejski SZS, odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 międzyszkolne zawody koszykówki dziewcząt i chłopców.

Koszykarki z kl. VII - VIII rozgrywały swój turniej 20.10.23 r. W rywalizacji wzięło udział pięć drużyn z oławskich szkół podstawowych. Nasze dziewczęta grały z dużym zaangażowaniem i wywalczyły III miejsce w końcowej klasyfikacji. W skład reprezentacji „Ósemki” weszły: Zofia Michniacka z kl. 7a, Aleksandra Bojakowska z kl. 7b, Oliwia Wójcik z kl. 7c, Julia Michalak z kl. 7d, Karolina Marek z kl. 8a, Melania Grzanka z kl. 8b, Dominika Faraś z kl. 8b, Amelia Augustyn z kl. 8b, Maja Kwiecińska z kl. 8c.

Chłopcy rywalizowali w dniu 24.10. 23 r. Reprezentacja naszej szkoły miała do rozegrania cztery mecze i wszystkie wygrała. Dzięki temu w koszykarskich rozgrywkach zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do powiatowego etapu rozgrywek.

Chłopcy grali w składzie: Maciej Makieła z kl. 8a, Piotr Chętkowski z kl. 8a, Marceli Fedorowicz z kl. 8b, Kacper Lange z kl. 8b, Alan Maławski z kl. 8c, Karol Smyk z kl. 8c, Damian Luks z kl. 8c, Kacper Kucharski z kl. 8c, Gabriel Przystawski z kl. 7b.

Zespołami opiekowali się Maciej Juszko i Grzegorz Fidala.