Zielone Laboratorium Lafarge

Klasa 7d wzięła udział w programie edukacyjnym pod tytułem Zielone Laboratorium Lafarge @ekoeksperymentarium.

Organizatorem programu jest @FundacjaWspolnie. Fundacja powstała, aby wspierać społeczności z najbliższego sąsiedztwa zakładów Lafarge w Polsce, które zajmują się produkcją innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Podstawą do ich tworzenia jest produkcja cementu, kruszyw i betonu czyli podstawowych surowców do produkcji materiałów budowlanych. Celami projektu było propagowanie nauk przyrodniczych, ekologii, ochrony środowiska oraz pogłębianie wiedzy na temat ważnych zagadnień związanych z klimatem. Uczniowie przez 2 miesiące zajmowali się tematyką ochrony zasobów wodnych, ograniczenia śladu węglowego zużycia energii. W tym czasie podjęli 3 wyzwania a efekty ich pracy przedstawia prezentacja. Młodzież podczas wykonywania zadań wykazała się pomysłowościa i kreatywnością.

wychowawca klasy 7d Małgorzata Wyskiel