Międzyszkolne zawody koszykówki dziewcząt i chłopców – Igrzyska Dzieci

W dniach 27.10.2023r. i 31.10.2023r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się zawody koszykówki organizowane przez Szkolny Związek Sportowy w Oławie w ramach rywalizacji międzyszkolnej Igrzyska Dzieci.

Pierwszego dnia współzawodniczyły reprezentacje dziewcząt, uczęszczających do kl. IV – VI z siedmiu oławskich podstawówek.

Nasze koszykarki w składzie: Aleksandra Bzowa z kl. 6a, Wiktoria Dudek z kl. 6a, Barbara Kuriata z kl. 6b, Lena Raduch z kl. 6b, Dominika Żuchniewicz z kl. 6b, Daria Dawidowicz z kl. 6c, Emilia Matysiak z kl. 6c, Wiktoria Niestrzęba z kl. 6c, Myroslava Nemchenko z kl. 6c, Lena Ornatowska z kl. 6c, Julia Woźniak z kl. 6c grały z dużym zaangażowaniem. Mimo gorliwych starań rywalki okazały się skuteczniejsze. Drużyna z „Ósemki” zajęła w końcowej klasyfikacji zawodów VI miejsce.

Drugiego dnia turniej koszykówki rozgrywali chłopcy z rocznika 2011 i młodsi. Na zawody zgłosiły się reprezentacje wszystki oławskich szkół podstawowych. Siedem drużyn walczyło o zwycięstwo i przejście do powiatowego etapu rozgrywek. Zespół naszej szkoły wygrał dwa spośród sześciu swoich meczy, co pozwoliło na zajecie V miejsca w ogólnej klasyfikacji turnieju. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Raichel z kl. 6a, Kryspin Leja z kl. 6a, Adrian Tomala z kl. 6b, Oskar Wróbel z kl. 6b, Kacper Żychliński z kl. 6b, Maksym Lysytsia z kl. 6c, Wojciech Marek z kl. 6c, Krzysztof Szczepanik z kl. 6c, Błażej Wiśniewski z kl.6c, Radosław Mokrzycki z kl. 6d, Jakub Chołubek z kl. 7a, Mateusz Chołubek z kl. 7a.

W obu imprezach koszykarskich brali też udział nasi ósmoklasiści. Dominika Faraś z kl. 8b, Melania Grzanka z kl. 8b, Maja Kwiecińska z kl. 8c, Julia Siuda z kl. 8c. Kacper Kucharski z kl. 8c, Damian Luks z kl. 8c pomagali w organizacji i sędziowaniu zawodów. Wykonali oni swoje zadania wzorowo.

W czasie zawodów uczniami opiekowali się Ilona Różalska i Roman Maślanka,.