Wyniki konkursu "Orzeł Ortograficzny"

Komitet organizacyjny konkursu w składzie: Maria Sokołowska, Michał Zaremba, rozstrzygnął konkurs Orzeł Ortograficzny.

W tegorocznej edycji konkursu Orzeł Ortograficzny liczba uczestników wynosiła 18 osób. Na podstawie liczby zdobytych punktów nagrody rozdzielono następująco:

Aleksandra Ciupik (uczennica klasy 5a) – I miejsce

Stanisław Humeniuk (uczeń klasy 5d) – II miejsce

Franciszek Szubart (uczeń klasy 6b) – III miejsce

Uwzględniając wkład pracy i zaangażowanie osób biorących udział w konkursie, organizatorzy przyznali dla każdego uczestnika pamiątkowy dyplom.

W części nieoficjalnej przywitaliśmy uczestników. Część oficjalną poświęcono na zaznajomienie uczestników z zasadami. Uczniom przedstawiono założenia konkursu, cele, kryteria konkursu. Z uwagi na to, że konkurs szkolny jest formą nauczania zadbano o to, aby metoda rozwiązywania problemów w przygotowanych ćwiczeniach – była dla każdego uczestnika interesująca. Czas przewidziany na rozwiązywanie zadań konkursowych wynosił 35 minut. Główny cel konkursu zawarto w sformułowaniu – upowszechnianie piękna języka polskiego.

Etap zbierania uczestników trwał do 16 listopada do godziny 15.00. W tym czasie organizatorzy podjęli liczne starania by przedstawić informacje o konkursie jak największej liczby odbiorców. Pomocne były do tego m.in.: kontakt z rodzicami uczniów i nauczycielami (wychowawcami) za pomocą Librus-a, rozmowy z odwiedzającymi bibliotekę/ czytelnię, rozmowy z nauczycielami, a także przypomnienia z grafikami dostępne w bibliotece i na stronie internetowej szkoły. Informacje o konkursie rozesłane zostały do wszystkich rodziców (opiekunów) uczniów klas 4, 5, 6.

Zrealizowany konkurs spełnił swoje zadanie, gdyż przyczynił się do spopularyzowania troski o zachowanie piękna języka ojczystego. Zdjęcia z konkursu znajdują się poniżej.