Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Miś ma wartość symboliczną, jest przekaźnikiem niezwykłej radości i pocieszenia najmłodszych w trakcie trudnego dla nich okresu leczenia onkologicznego. W tym roku szkolnym wielu uczniów SP nr 8 bierze udział w akcji „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.

Maskotka (pluszowy miś) pełni wiele ról. Każdorazowo za pośrednictwem ulubionej maskotki, dziecko poddaje składniki otaczającego świata prawom specyficznego teatru, w którym ręka dziecka „ożywia” maskotki zgodnie z potrzebami, jakie dziecko posiada. Maskotka towarzyszy dziecku jako zabawka realistyczna (do bawienia się) oraz ma umiejętność odczuwania.

Dla osób aktywnie zaangażowancyh w akcję podziękowania śle Fundacja dla Przylądka Nadziei. Relacja z przebiegu akcji poniżej.