"Godzina dla Młodych Głów"

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła realizuje ogólnopolski program profilaktyczny "Godzina dla Młodych Głów", którego patronem jest fundacja UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

W poprzednim roku szkolnym  wzięliśmy udział w projekcie naukowo-badawczym "Młode Głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym". Treści zawarte w scenariuszach są odpowiedzią psychologów na zdiagnozowane w tym badaniu problemy współczesnej młodzieży.
Cel programu to wsparcie dzieci i młodzieży, a także nauczycieli w działaniach z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. Projekt ten realizują  wychowawcy klas 6,7 i 8 na podstawie scenariuszy opracowanych przez specjalistów.
Jesteśmy przekonani, że program ten będzie cennym wsparciem dla młodych ludzi i ich zdrowia psychicznego.
Wszystko zaczyna się od rozmowy i zrozumienia własnych emocji, dlatego zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w "Godzinie dla Młodych Głów".