Święto Odzyskania przez Polskę Niepodleglości

10 listopada w klasach 0-3 odbył się Przegląd Pieśni Patriotycznej. Oprawę imprezy przygotowała klasa 3a pod opieką pani Justyny Kłeczek. Uczniowie zapoznali swoich młodszych kolegów z historycznym momentem odzyskania przez Polskę niepodległości, deklamowali wiersze i śpiewali historyczne pieśni nawiązujące do tematu patriotyzmu.

Następnie każda klasa 1-3 oraz szkolne oddziały przedszkolne wykonywały wybrane przez siebie utwory muzyczne. Na koniec spotkania pani Dyrektor Małgorzata Piszczyńska oraz pani wicedyrektor Małgorzata Siwiak wręczyły klasom pamiątkowe dyplomy.

Klasy 7a i 4d przygotowały dla uczniów klas 4-8 apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Oprócz wierszy i krótkiej inscenizacji prezentowane były także utwory muzyczne. Oto repertuar wykonawców:

,,My, Pierwsza Brygada” - klasa 7a, 5b

,, Szara piechota”- klasa 7a, 5b

,,Warszawskie dzieci”- Maciej Bednarz

,,Przybyli ułani”- Zuzanna Świnionoga

,,Rozkwitały pąki białych róż”- Zuzanna Czupik, Zofia Cholajda

Helena Nowicka - ,,Żeby Polska”

Jeremiasz Kliszczak- ,,Dziś idę walczyć mamo”

Oprawą muzyczną zajęli się: pan Maciej Juszko oraz Maciej Bednarz

Program przygotowały panie: Dorota Milarska, Genowefa Grzeszczuk, Agnieszka Dziwak