Pasowanie na czytelnika 2023

Pasowanie na czytelnika jest  ważnym momentem w życiu edukacyjnym uczniów, ich oficjalnym przyjęciem do grona miłośników książek. Zachęca najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, a tym samym do nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych.

Tegoroczną uroczystość, która odbyła się w części dydaktycznej biblioteki w dniach 27- 28 listopada, zorganizowali: Maria Sokołowska i Michał Zaremba.

Po serdecznym przywitaniu pierwszoklasiści zapoznali się z ofertą biblioteki szkolnej, następnie rozwiązywali tematyczne zagadki. Wiodąca część spotkania została poświęcona ślubowaniu, kulturze wzorowego czytelnika szanującego książki i respektującego zasady dobrego zachowania w bibliotece. Pasowanie i wręczenie dyplomów uczniom zakończyło tę miłą uroczystość.