"Jemy smacznie i zdrowo"

W listopadzie uczniowie klas I – III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych realizowali projekt „Jemy smacznie i zdrowo”.

Naszym celem było kształcenie u uczniów umiejętności prozdrowotnych poprzez propagowanie zasad zdrowego odżywiania. Na zajęciach dzieci zdobywały wiedzę na temat: produktów służących zdrowiu i żywności szkodliwej dla organizmu ludzkiego, wpływu owoców oraz warzyw na utrzymanie prawidłowej diety. Odbyło się spotkanie z pielęgniarką, która przedstawiła rolę witamin w organizmie człowieka. Dzieci układały hasła i rymowanki zachęcające do zdrowego odżywiania się. Wykonały plakaty mobilizujące do spożywania owoców i warzyw zamiast słodyczy.

Na podsumowanie projektu wszyscy uczniowie w swoich klasach wspólnie przygotowali drugie śniadanie. Pojawiły się barwne kanapki, pyszne sałatki i owocowe szaszłyki. Dzieci pracowały z ogromnym zaangażowaniem. Prezentacja proponowanych zestawów śniadaniowych odbyła się na korytarzu szkolnym. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Na zakończenie uczniowie rozwiązali quiz „Co wiemy o zdrowym odżywianiu” - wspaniale sobie poradzili. Gratulacje.

Koordynatorki projektu to Agnieszka Stanasiuk i Małgorzata Zadeberna.