Międzyszkolny quiz na 100-lecie kina ,,Odra” w Oławie

6 listopada odbył się międzyszkolny quiz wiedzy na temat kina Odra w Oławie. Każda szkoła podstawowa wystawiała 3- osobowy zespół. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Kwiecińska z klasy 8c, Liwia Kłeczek z klasy 7a i Karolina Piechnat z klasy 7d.

Aby przygotować się do tego konkursu, uczniowie- wraz z opiekunką panią Justyną Kłeczek - musieli wykonać ciężką pracę: udać się do Izby Muzealnej w Oławie i poszukać w archiwach wzmianek o kinie, prześledzić archiwalne artykuły w „Gazecie Powiatowej” oraz poszukać materiałów w Miejskiej Bibliotece. Oprócz wyróżnionych reprezentantek zaproszone zostały również ich klasy wraz z wychowawczyniami, które miały za zadanie głośno kibicować dziewczynom. Nasz zespół bardzo szybko przejął prowadzenie w quizie i wyprzedził pozostałe szkoły o ponad 400 punktów. Jednak w trakcie trwania konkursu organizator postanowił nie wyróżniać żadnej reprezentacji i wszystkim przyznał te same miejsca oraz nagrody. Obecne na widowni klasy dostały w nagrodę zaproszenie na seans filmowy o historii oławskiego kina. Naszej reprezentacji pozostała jedynie satysfakcja z największej ilości punktów w quzie: 1198.