Przegląd Piosenki Patriotycznej

21 listopada w Ośrodku Kultury w Oławie odbył się Miejski Przegląd Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5.

Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie: Helena Nowicka z klasy 5a z piosenką pt. „Żeby Polska była Polską” oraz Ksawery Książkiewicz z klasy 6a z piosenką pt. „Pierwsza Kadrowa”. Za udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej otrzymaliśmy dyplom dla szkoły oraz podziękowania dla opiekunów – pani Genowefy Grzeszczuk, która przygotowała uczniów do występów oraz pani Marii Sokołowskiej, która w tym dniu towarzyszyła młodym artystom. Uczestnikom wręczono słodkie upominki. Na koniec przeglądu wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Atmosfera była wyjątkowa, a chórzyści i soliści zostali nagrodzeni gorącymi brawami.