Jasełka w szkole

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanej jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klas: 6b,5b ,6c,7c,7b, którzy wraz z chórem uczniów z klasy 4b przygotowali przedstawienie pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas…". Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role matki, ojca, córek, sąsiada, sąsiadki, Maryi i Józefa, aniołów, pasterzy, króli i zwierząt, przybywających złożyć pokłon i dary Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

Uroku inscenizacji dodał taniec Aniołów, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele. Aniołowie obdarowali grono pedagogiczne kartkami z życzeniami Bożonarodzeniowymi wykonanymi przez uczniów.

Po występie głos zabrała pani dyrektor szkoły Małgorzata Piszczyńska, dziękując za przygotowanie inscenizacji uczniom i pani Elżbiecie Rogozińskiej-Zalewskiej oraz pani Aldonie Grabowskiej, która przygotowała z uczniami kl. 4b kolędy.

Pani wicedyrektor złożyła wszystkim świąteczne i noworoczne życzenia.