Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. Karola Rolow Miałowskiego

Międzyszkolne zawody tenisa stołowego

W dwa kolejne wtorki listopada: 21.11.2023 r. i 28.11.2023 r., w naszej szkole, odbywały się drużynowe zawody tenisa stołowego  w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej Miejskiego SZS.

O miano najlepszej drużyny w mieście i kwalifikację do kolejnego etapu rozgrywek, jakim są zawody powiatowe, walczyło po siedem drużyn uczniów młodszych a także  po pięć drużyn  uczniów starszych w kategorii dziewcząt i chłopców.
Bardzo dobrze wypadli w rozgrywkach nasi młodsi tenisiści. Chłopcy wygrali zawody i 13.02.23 r. będą reprezentowali Miasto Oławę na zawodach powiatowych.
Dziewczęta w tej kategorii wiekowej też uplasowały się wysoko. Zajęły II miejsce.
Naszą szkołę reprezentowali:
- w kategorii dziewcząt: Aurelia Popów z kl. 6a i Maja Krzyśków z kl. 6b
- w kategorii chłopców: Jerzy Michalak z kl. 5a, Adam Szczepuła z kl. 5b, Jeremiasz Kliszczak z kl. 6d.

Po rozegraniu turnieju starszych uczniów okazało się, że klasyfikacja końcowa jest taka sama dla dziewcząt i chłopców. Obie drużyny z Ósemki zajęły miejsce IV.
W skład drużyn weszli:
- w kategorii dziewcząt - Aleksandra Bojakowska z kl.7b, Karolina Marek z kl. 8a, Amelia Agustyn z kl. 8b,
- w kategorii chłopców - Gabriel Przystawski z kl. 7b, Tomasz Rutkowski z kl. 7b, Kacper Kucharski z kl. 8c.