Piłka siatkowa czwórki - zawody międzyszkolne

Dnia 01.12.2023 r. odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt- czwórki- w ramach Igrzysk Dzieci Miejskiego SZS.

W hali OCKF spotkało się siedem drużyn reprezentujących wszystkie oławskie szkoły podstawowe. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Obowiązywała zasada grania pierwszego i drugiego seta innymi czteroosobowymi składami jednego zespołu. W razie remisu odbywał się tie -break rozgrywany dowolną czwórką wybieraną ze wszystkich startujących dziewcząt jednego zespołu. Siatkarki z Ósemk, wygrywając połowę swoich meczy, zajęły III miejsce w końcowej klasyfikacji. Naszą szkołę reprezentowały: Maja Krzyśków - 6b, Lena Raduch - 6b, Dominika Żuchniewicz - 6b, Daria Dawidowicz - 6c, Emilia Matysiak - 6c, Myroslava Nemchenko - 6c, Wiktoria Niestrzęba - 6c, Lena Gancarczyk - 6d, Karolina Hryhorian - 6d, Karina Kuzmuk - 6d.

W dniu 05.12.23 r.  odbył się kolejny turniej siatkówki, ale tym razem rywalizowali chłopcy. W imprezie wzięło udział 7 drużyn oławskich szkół podstawowych. Rywalizacja była zacięta. Żaden z zespołów nie wygrał wszystkich meczy, a o zajęciu I miejsca w rozgrywkach zadecydował stosunek setów zdobytych do straconych. Wypadł on korzystniej dla Szkoły Podstawowej nr 6, która wygrała zawody. Ósemka, zajęła wysokie II miejsce. W skład naszej drużyny wchodzili: Jakub Chołubek - 7a, Mateusz Chołubek - 7a, Jakub Rajchel - 6a, Kryspin Leja - 6a, Oskar Wróbel - 6b, Kacper Żychliński - 6b, Maksym Lusytsia - 6c, Krzysztof Szczepanik - 6c, Błażej Wiśniewski - 6c, Radosław Mokrzycki - 6d.

Zespołem dziewcząt w czasie zawodów opiekował się Pan Maciej Juszko, a chłopców- Pan Roman Maślanka.