Konkurs "Super piszę!" WYNIKI

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu "Super piszę!" . Konkurs był adresowany dla klas I-III.

W środę 28 lutego w bibliotece szkolnej odbył się konkurs SUPER PISZĘ! Celem  było rozwijanie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym zgodnie z normami poprawności. Do udziału w pierwszym dyktandzie w roku szkolnym 2023/ 2024  zgłosiło się 21 uczniów - najwięcej z klasy 3 c (p. Aleksandry Świerczyńskiej). Nadspodziewanie duże zainteresowanie  dzieci - częstych bywalców biblioteki - potwierdza potrzebę organizowania podobnych spotkań w  przyszłości.

Konkurs rozpoczął się  przywitaniem uczestników. Po omówieniu spraw organizacyjnych  uczniowie przystąpili do zmagań ortograficznych- z przejęciem zapisywali treść dyktanda.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Puzzle ufundowała firma od wykończenia wnętrz GOLD HOME. Pozostałym uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy. Dla uczniów, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki, przewidziano wyróżnienia. Wszyscy z zadowolonymi minami wyrazili chęć do  czytania, które ma wpływ na podnoszenie znajomości i stosowania zasad poprawnej pisowni. Serdecznie gratulujemy .

I miejsce – Antoni Ziółkowski

II miejsce – Franciszek Ciupik