Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. Karola Rolow Miałowskiego

Międzyszkolne zawody siatkówki - Igrzyska Młodzieży Szkolnej

W grudniu 2023r. zespoły dziewcząt i chłopców z klas VII - VIII  uczestniczyły w międzyszkolnych zawodach piłki siatkowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS.

15.12.2023r. odbyły się zawody piłki siatkowej dziewcząt. Do rywalizacji, w hali OCKF, przystąpiło pięć drużyn. Ósemkę reprezentowały: Aleksandra Bojakowska z kl. 7b, Lena Kościuk z kl. 7c, Oliwia Wójcik z kl. 7c, Julia Michalak z kl. 7d, Amelia Górska z kl. 8a, Karolina Marek z kl. 8a, Amelia Augustyn z kl. 8b, Dominika Faraś z kl. 8b, Anastasia Ferentiuk z kl. 8c, Maja Kwiecińska z kl. 8c, Julia Siuda z kl. 8c.Nasze dziewczęta grały z dużym zaangażowaniem i na bardzo dobrym poziomie.  Szczególnie emocjonujący  był ostatni mecz naszej drużyny. Miał on duże znaczenie dla klasyfikacji końcowej zespołów w zawodach. Dziewczęta z Ósemki grały  z zespołem Szkoły Podstawowej nr 4. W drugim secie tego meczu padł rekordowy wynik seta w turnieju - 34:32.  Po przegranym pierwszym, Ósemka musiała go wygrać, żeby w tie breaku powalczyć  o  zwycięstwo. Naszym siatkarkom udało się pokonać Czwórkę i ostatecznie z kompletem zwycięstw siatkarki z naszej szkoły zajęły I miejsce w turnieju.19.12.2023r. w hali OCKF zagrali chłopcy. O zwycięstwo w  międzyszkolnych zawodach piłki siatkowej  walczyło pięć zespołów. Nasza drużyna w składzie:  Jakub Ciekalski - 7b, Gabriel Przystawski - 7b, Bartosz Szczyszek - 7b, Piotr Chętkowski - 8a, Marcel Biliński - 8b, Kacper Lange - 8b, Piotr Hawrysz - 8c, Kacper Kucharski - 8c, Alan Maławski - 8c, Karol Smyk - 8c miała do rozegrania cztery mecze. Chłopcy z Ósemki spisali się bardzo dobrze. Wygrali wszystkie swoje pojedynki i zajęli I miejsce w turnieju.Dziewczęta i chłopcy zakwalifikowali się do powiatowego etapu rozgrywek.Na zawodach opiekę nad sportowcami sprawowali pan Maciej Juszko i pan Grzegorz Fidala.