„Sobieski pisze powieść matematyczną”

Laura Brudnik, Maja Kwiecińska i Hanna Szpunar zostały laureatkami I Powiatowego Konkursu Matematyczno-Polonistycznego dla Szkół Podstawowych zorganizowanego przez Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana III Sobieskiego w Oławie.

Nasze ósmoklasistki rywalizowały z drużynami z sześciu szkół powiatu oławskiego, rozwiązując zadania matematyczne i polonistyczne: pisały dyktando, szukały frazeologizmów związanych z matematyką i dokonywały skomplikowanych obliczeń matematycznych. Każdym zespołem opiekował się wybrany licealista – naszej drużynie towarzyszyła absolwentka SP nr 8 – Pola Brzezicka. Zadania sprawdzali uczniowie klasy politechnicznej, a nad całością czuwała nauczycielka matematyki – p. Elżbieta Seretna – pomysłodawczyni konkursu i autorka zadań.