Wybory nowego patrona

W dniach 22-26 marca 2024 r. odbyło się głosowanie online, a w dniu 26 marca br. głosowanie za pomocą papierowych kart do głosowania w celu wyłonienia nowego patrona Szkoły Podstawowej nr 8 w Oławie.

W głosowaniu online wzięło udział 236 rodziców oraz opiekunów prawnych uczennic i uczniów. W głosowaniu stacjonarnym uczestniczyło 662 osób: uczennice, uczniowie i pracownicy szkoły. W sumie oddano 896 głosów ważnych oraz 2 głosy nieważne.

Większością głosów – 395 – na nowego patrona szkoły wybrana została propozycja Polscy Odkrywcy i Podróżnicy. Pozostałe kandydatury otrzymały odpowiednio: Janusz Korczak – 181 głosów, Wisława Szymborska – 166 głosów, Jan Brzechwa – 154 głosy.

Nad przebiegiem głosowania czuwała komisja skrutacyjna w składzie: dyrektor szkoły Małgorzata Piszczyńska – przewodnicząca, wicedyrektor szkoły Małgorzata Siwiak, wicedyrektor szkoły Iwona Mróz, przewodnicząca Rady Rodziców Monika Mościbrodzka, nauczycielka Marta Głogowska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego Justyna Kłeczek, członkowie Samorządu Uczniowskiego: Karolina Piechnat, Karol Żmuda, Liwia Kłeczek, Maria Walaś.