Międzyszkolny Konkurs Baśniowy

Dnia 19 marca Szkoła Podstawowa nr 1 w Oławie została opanowana przez księżniczki, cesarzy, krasnoludki i magiczne kwiaty.

W te role wcielili się czwartoklasiści z oławskich szkół, którzy musieli odpowiadać na pytania dotyczące treści baśni, napisać plan wydarzeń, podać morał płynący z magicznych opowieści, ułożyć diagram do hasła wiosna oraz wręczyć prezent Pani Wiośnie.
Naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Baśniowym reprezentowali: Zuzanna Kobusińska, Ignacy Zbąski oraz Witold Dubiel. Wykazali się oni ogromną wiedzą, przygotowali piękne stroje, prezent dla Pani Wiosny oraz magiczne zaklęcie. Po ich wystąpieniu zadziałały czary i w końcu przyszła ona... radosna Pani Wiosna.
Nad przygotowaniami uczniów czuwały nasze polonistki - pani Agnieszka Kornicka-Szyler oraz pani Aleksandra Hyjek.