XIX Interdyscyplinarny Miejsko-Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodnicze Duety

17 kwietnia  nasi ósmoklasiści – Maja Kwiecińska  i Kacper Kucharski z klasy 8c - wzięli udział w XIX Interdyscyplinarnym Miejsko-Gminnym Konkursie Matematyczno-Przyrodnicze Duety.

Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Bystrzycy we współpracy z Nadleśnictwem Oława z siedzibą w Bystrzycy, a w zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z jedenastu szkół Miasta i Gminy Oława. Ósmoklasiści w parach rozwiązywali zadania problemowe, demonstracyjne, krzyżówki oraz zadania logiczne o zróżnicowanym stopniu trudności z pięciu przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, chemii, geografii i biologii. Zadanie specjalne - leśne - przygotowali i przeprowadzili pracownicy nadleśnictwa.
Zwyciężył duet ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie, ale Maja i Kacper  godnie reprezentowali naszą szkołę. Opiekunem drużyny była nauczycielka matematyki i fizyki - pani Mariola Błaszków.
Atmosfera konkursu była bardzo przyjazna, organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek dla gości, a wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody.