Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Poetycki ranek"

Dziś odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego.
Biblioteka została wypełniona pięknymi słowami, które wyrecytowali oraz zaśpiewali uczniowie z oławskich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali: Alicja Hołubowicz, Zofia Cholajda i Jeremiasz Kliszczak.

W komisji, której przewodniczyła pani Mirosława Jagodzińska, zasiadały również dwie polonistki - pani Sylwia Płochow-Krieger ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz pani Monika Morawska ze Szkoły Podstawowej nr 3.
Nauczycielki nie miały łatwego zadania, wszystkie występy były cudowne, więc ciężko było wybrać najlepsze osoby. Po burzliwych naradach w końcu się udało!

Pierwsze miejsce zajęła Dalia Kosowicka (SP 2), która zaśpiewała swoją interpretację utworu Juliusza Słowackiego pod tytułem "Smutno mi, Boże". Drugie miejsce zajęła Zofia Broszkiewicz (SP 4) za przepięknie wyrecytowany wiersz Ludwika Jerzego Kerna. Trzecie miejsce zdobyła Karolina Filip (SP 4) za muzyczną prezentację utworu "Nic dwa razy" Wisławy Szymborskiej.
Jury przyznało również cztery wyróżnienia: Aleksandrze Małkiewicz (SP 3), Iwonie Waręckiej (SP 3), Amelii Łabuz (SP 5) oraz Jeremiaszowi Kliszczakowi (SP 8).
   Wszyscy uczestnicy dostarczyli słuchaczom wielu emocji. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwanie przyszłorocznej edycji tego wydarzenia.

Za organizację odpowiedzialne były nasze polonistki  - pani Mirosława Jagodzińska,  pani Halina Walczak oraz pani Aleksandra Hyjek.