„Podaj rękę Ziemi, czyli co możemy zrobić, by chronić środowisko”

Szkolny projekt edukacyjno – wychowawczy „Podaj rękę Ziemi, czyli co możemy zrobić, by chronić środowisko”

W dniu 23 kwietnia 2018 roku podsumowaliśmy projekt adresowany do klas IV, V, VI pt. „Podaj rękę Ziemi…”. Celem projektu było zainteresowanie uczniów problematyką ochrony środowiska, podnoszenie ich świadomości w zakresie dostrzegania negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne i podejmowanie prób zmiany swoich złych przyzwyczajeń oraz kształtowanie aktywnej postawy i poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego w swoim najbliższym otoczeniu.

Projekt trwał od 04.04.2018 r. do 25.04.2018 r. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnych formach: zajęcia warsztatowe na lekcjach wychowawczych, akcja zbiórki surowców wtórnych, wycieczki edukacyjne do oczyszczalni ścieków w Oławie, na wysypisko śmieci w Gaci, do elektrowni wiatrowej w Gaju Oławskim, konkursy plastyczne: etykiety pod hasłem „Oszczędzaj wodę”, użyteczne przedmioty z odpadów pod hasłem „Nasze rady na odpady”, plakaty „Oszczędzaj energię”, konkurs wiedzy na temat ochrony środowiska. Autorzy najciekawszych prac plastycznych i uczestnicy konkursu, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów, otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Szkolny konkurs ekologiczny „Podaj rękę Ziemi”:

I miejsce - Amelia Sienkiewicz 4b

II miejsce - Ignacy Różalski 6d

III miejsce - Gabriela Jańczyk 4b, Adam Charciarek 6c, Natalia Bieńkowska 6c

Konkurs plastyczny „Nasze rady na odpady”:

I miejsce - Martyna Jasiak 5c

II miejsce - Amelia Waszkiewicz 5b

III miejsce - Hanna Golasz 5b, Maja Turowska 5b

Konkurs plastyczny na plakat „Oszczędzaj energię”:

I miejsce - Małgorzata Marczuk 6d

II miejsce - Karolina Krzyśków 6a

III miejsce - Michalina Gabor 6a