Sztafetowe biegi przełajowe

Dnia 23 września 2022 r. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody sportowe.

Były to organizowane przez Miejski Szkolny Związek Sportowy międzyszkolne sztafetowe biegi przełajowe. Wzięły w nich udział sześcioosobowe drużyny dziewcząt i chłopców z oławskich szkół podstawowych. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych uczniów klas IV – VI (rocznik 2010 i młodsi) i klas VII – VIII (rocznik 2008 – 2009).

Bardzo dobrze spisała się drużyna młodszych chłopców z naszej szkoły , która zajęła I miejsce w rywalizacji międzyszkolnej. Dziewczęta w tej kategorii wiekowej zajęły miejsce IV.

Na tych zawodach reprezentowali szkołę:

Julia Szczyszek 4a
Maria Sobiecka 4b
Weronika Krzyk 6b
Aleksandra Romaniak 6b
Hanna Wereszczyńska 6b
Emilia Połeć 6d

Oskar Wróbel 5b
Kacper Żychliński 5b
Błażej Wiśniewski 5c
Gabriel Przystawski 6b
Tomasz Rutkowski 6b
Jakub Pękalski 6c

Starsi uczniowie, z klas VII – VIII, osiągnęli dobre wyniki we współzawodnictwie międzyszkolnym i uplasowali się: dziewczęta na miejscu III , chłopcy na miejscu II.

W skład drużyn wchodzili:

Szpunar Hanna 7a
Faraś Dominika 7a
Grabowska Zofia 8e
Zabrzeska Milena 8e
Rawska Emilia 8f
Kupka Karolina 8e

Ignatowicz Maciej 8e
Wolarz Szymon 8d
Mijał Tymoteusz 8a
Pinkosz Hubert 8b
Tubaltsev Paulo 8c
Kowalczyk Jakub 8e

Chłopcy z klas IV -VI ,wygrywając zawody miejskie, zakwalifikowali się do kolejnego etapu rywalizacji. Dnia 06.10.22r. wzięli udział w powiatowych biegach przełajowych. Po zaciętej walce zespół w składzie:

Filip Gólski 4d,
Oskar Wróbel 5b
Błażej Wiśniewski 5c
Tomasz Rutkowski 6b
Jakub Pękalski 6c
Jan Dudek 6d
zajął II miejsce.

Młodszą grupą uczniów opiekowała się pani Ilona Różalska, a starszą- pan Grzegorz Fidala.