Drużynowe Zawody Pływackie

1 lutego 2023 r. na basenie miejskim, w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej SZS, odbyły się Drużynowe Zawody Pływackie.

Każda szkoła mogła wystawić drużynę dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych.  Zespoły musiały składać się z sześciu zawodników, którzy najpierw startowali indywidualnie wybranym przez siebie stylem, a później w sztafecie. Wyniki indywidualne zawodników i miejsce w sztafecie, przeliczone na punkty i zsumowane, decydowały  o zajętych miejscach.
Nasza szkoła wypadła bardzo dobrze na tych zawodach. Dziewczęta młodsze w składzie:  Maria Sobiecka , Emilia Bednarczyk, Maja Krzyśków, Zuzanna Ciupik, Zofia Markowska, Lena Kościuk, Lena Ornatowska, Oliwia Wójcik zajęły I miejsce. Młodsi chłopcy: Michał Bajko, Tomasz Hajek, Jeremiasz Kliszczak, Radosław Mokrzycki, Tomasz Rutkowski, Bruno Kotla, Michał Głogowski zajęli miejsce II.
Starsze dziewczęta: Magdalena Smolińska, Milena Świerczok, Hanna Mołas, Wiktoria Seredyniecka, Monika Orfin, Karolina Marek, Hanna Bagińska zwyciężyły w zawodach. Chłopcy z klas VII - VIII: Francessco Jabłoński, Mateusz Jagła, Kamil Pawlaczek, Serhii Tarnov, Alan Maławski rywalizację ukończyli na miejscu IV.
Pani Ilona Różalska i pan Grzegorz Fidala opiekowali się drużynami podczas zawodów.

Ilona Rózalska