W dniu 27 kwietnia 2023 roku w Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy pod hasłem „Mikrokosmos, czyli świat stawonogów mierzony w centymetrach” dla uczniów klas IV-VIII, w którym wzięli udział uczniowie oławskich szkół podstawowych.

Celem konkursu było poszerzenie wiadomości o gatunkach stawonogów występujących w Polsce oraz rozwijanie i wspieranie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody. Uczniowie w trzyosobowych zespołach szkolnych rozwiązywali zadania, które dotyczyły cech budowy i czynności życiowych stawonogów, przystosowań do środowiska życia, rozpoznawania gatunków, zagrożeń i sposobów ochrony stawonogów oraz ich znaczenia w przyrodzie i życiu człowieka.

I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8 w składzie: Hanna Wereszczyńska
z klasy 6b, Krzysztof Wyglądacz i Piotr Wygladacz z klasy 6c, II miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 1, III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorki konkursu: Brygida Baranowska i Edyta Jakubowska