,,Ekologia na co dzień”

Od października do końca grudnia 2022 r. Samorząd Uczniowski realizował projekt ,,Ekologia na co dzień” dla klas 4-8.

W tym czasie wychowawcy otrzymali materiały i gotowe scenariusze lekcji, dzięki którym mogli wraz z dziećmi przybliżyć sobie tematy ekologii i ochrony środowiska. Na początku grudnia te same klasy otrzymały do wypełnienia test. Pytania wcale nie były łatwe i obejmowały szeroki zakres wiedzy. Oprócz bezbłędnego wykonania testu liczył się czas, w jakim się go wykona. Tym sposobem zwyciężyła klasa 6a pani Agnieszki Dziwak, która rozwiązała test w niecałe 12 minut. Klasy mogły również podjąć się ekologicznego wyzwania, które polegało na zorganizowaniu akcji ekologicznej w szkole. Klasa 6b wraz z wychowawczynią Iloną Różalską przeprowadziły w szkole tydzień świadomości ekologicznej na temat prawidłowej segregacji odpadów. Na korytarzu zawisła piękna gazetka edukacyjna, a każda uczeń klas 1-8 otrzymał ulotki zdobyte u ZGO Gać. Obie klasy szóste w nagrodę otrzymały bilety do kina ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły.