Mini piłka siatkowa dziewcząt i chłopców „trójki” – Igrzyska Dzieci

Przed wiosenną przerwą świąteczną dziewczęta i chłopcy kl. V i młodszych uczestniczyli w miejskich zawodach mini piłki sitkowej „trójki”.

29.03.2023r. odbył się turniej chłopców. W rywalizacji wzięło udział sześć oławskich szkół podstawowych. Rywalizacja o pierwsze trzy miejsca była zacięta. Zespoły z SP8, SP4 i SP6 wygrały po cztery z sześciu swoich meczy. O kolejności w turnieju zadecydował stosunek setów wygranych do przegranych, który okazał się korzystny dla SP4 oraz stosunek małych punktów zdobytych do straconych, który był lepszy dla SP6. Ostatecznie nasza drużyna w składzie: Jakub Rajchel 5a, Oskar Wróbel 5b, Kacper Żychliński 5b, Maksym Lysytsia 5c, Wojciech Marek 5c, Błażej Wiśniewski 5c, Jeremiasz Kliszczak 5d, Radosław Mokrzycki 5d zakończyła rozgrywki na III miejscu.

Dziewczęta rywalizowały 04.04.2023r. Do współzawodnictwa zgłosiło się pięć szkół. SP 3 pokonała wszystkie zespoły i wygrała turniej. Nasza drużyna oraz drużyna SP2 i SP4 zakończyła rozgrywki z dwoma wygranymi meczami. Podobnie jak u chłopców o kolejności w turnieju zadecydowały dalsze kryteria rozstrzygania o wygranej. Tym razem jednak ich wyniki były dla nas korzystne i dziewczęta z „Ósemki” zakończyły zmagania w siatkówkę na II miejscu w mieście.

Szkołę reprezentowały: Leonia Zajęcka 4a, Natalia Mikołajek 4c, Wiktoria Dudek 5a, Myroslava Nemchenko 5c, Julia Woźniak 5c, Wiktoria Niestrzęba 5c, Lena Gancarczyk 5d.

Zespołami opiekowała się pani Ilona Różalska