Czwórbój Lekkoatletyczny

Dnia 17.04.2023 r. nareszcie dopisała pogoda i na stadionie miejskim w Oławie odbył się przełożony Czwórbój Lekkoatletyczny.

Zawody były zorganizowane w ramach rozgrywek SZS. Miały charakter drużynowy a klasyfikacja była przeprowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców. Uczniowie rocznika 2010 i młodsi z pięciu oławskich szkół podstawowych rywalizowali w czterech konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową oraz biegu na 600 m dziewczęta i na 1000 m chłopcy. Wyniki zawodników z poszczególnych konkurencji były zamieniane na punkty wielobojowe i sumowane. O miejscu w rywalizacji decydowała suma punktów drużyny.

Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły ich 551 i z tym wynikiem zajęły V miejsce a chłopcy uzyskując 715 punktów zagwarantowali sobie miejsce II.

Naszą szkołę reprezentowali : Klaudia Grabowska 6a, Aleksandra Bojakowska 6b, Karolina Marek 7a, Aleksandra Szpunar 7a, Maja Kwiecińska 7c, Julia Siuda 7c, Oskar Wróbel 5b, Wojciech Marek 5c, Gabriel Przystawski 6b, Tomasz Rutkowski 6b, Alan Maławski 7c.

W zawodach, oprócz startujących, uczestniczyli także uczniowie klas VII, którzy pomagali przy organizacji czwórboju. Amelia Górska z kl. 7a, Melania Grzanka z 7b, Maciej Kordek 7b, Hanna Pałucka z 7b, Karol Smyk z kl. 7c bardzo dobrze wywiązali się ze swoich zadań.